Zebranie Okręgu - październik 2016

Październikowe spotkanie Okręgu Łódzkiego ZPFP miało jak zwykle bardzo interesujący przebieg. Na początku omawialiśmy sprawy organizacyjne. Najbliższym wydarzeniem, które powinno zainteresować wszystkich miłośników przyrody, jest zbliżający się XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” w Izabelinie. Jest on połączony z konkursem pokazów multimedialnych. Michał zaprezentował swój pokaz z czaplami, z którym wystartuje w konkursie.
W grudniu odbędzie się w Łodzi Festiwal Fotografii Krajobrazowej "Obecność" połączony z konkursem fotografii. Imprezę organizuje Łódzki Dom Kultury a nasz okręg jest partnerem tej imprezy. W lutym 2017 wstępnie umawiamy się z Poleskim Ośrodkiem Sztuki na kolejną edycję pokazu diaporam.
Michał i Ryszard wrócili niedawno z pleneru w Karkonoszach, co było okazją do zaprezentowania fotorelacji z tego udanego wyjazdu.
W dalszej części spotkania odbyła się dyskusja na temat planowanych zmian w Prawie Łowieckim. Proponowane zmiany budzą nasze poważne obawy, ponieważ mogą mieć negatywny wpływ również na prowadzenie naszej działalności. Ponieważ sprawa jest dla nas bardzo ważna, dlatego tematyka ta będzie kontynuowana podczas listopadowego spotkania.
Wreszcie przyszedł czas na pokazy zdjęć przyrodniczych. Najpierw swoje interesujące pokazy zaprezentowali kandydaci do naszego okręgu: Daria Troczyńska i Mariusz Kanonowicz. "Gwiazdą wieczoru" był Adam Mańka, który przedstawił zdjęcia ptaków wykonane podczas tegorocznej podróży na północ Europy.
parent menu item not found: "130"