Adriana Bogdanowska laureatką Pomorskich Spotkań z Diaporamą

Jeszcze nie wybrzmiały echa festiwalu "Wizje Natury" w Izabelinie, a już dotarła do nas doskonała wiadomość ze Szczecina. Na XL Pomorskich Spotkaniach z Diaporamą, nasza koleżanka, Adriana Bogdanowska zdobyła brązowy medal Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej i nagrodę Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich za pokaz pod tytułem "Moje miejsca".

Pomorskie Spotkania z Diaporamą to najstarszy tego typu konkurs w Polsce, mający już 40 letnią tradycję. To jedyny w Polsce i jeden z zaledwie sześciu najważniejszych konkursów diaporam na świecie pod prestiżowym patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) i Fotoklubu RP. O skali współzawodnictwa może świadczyć fakt, że do tegorocznej edycji  zgłoszono 84 diaporamy, 42 autorów z 12 krajów: Australii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki, Włoch, Norwegii, Słowacji, Węgier, Belgii, Nowej Zelandii i Polski.
Wśród tak silnej konkurencji tym bardziej cieszy sukces naszej koleżanki.
Nagrodzona diaporama Ady opowiada o bardzo ważnych dla niej miejscach. W komentarzu do pokazu autorka pisze: "Są miejsca, w których czas płynie inaczej. Duże, otwarte przestrzenie pozwalają uchwycić pierwsze promienie słońca, które malują mglisty świat mokradeł barwami pasteli, wyłaniając z nich często nieoczywiste kształty ich mieszkańców. Miejsca, które zachwycają mnie zarówno pod względem przyrodniczym, jak i krajobrazowym".
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
parent menu item not found: "130"