Po drugiej stronie pajęczyny.

Na zakończonym w miniony weekend w Toruniu XIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą, nasz kolega Bogusław Czarnecki, otrzymał wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym pt. "Kadry z Natury" zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu. Wyróżnione zdjęcie przedstawia dwie pokryte kroplami rosy ważki ukazane w aureoli pajęczej sieci.
Ciekawostką tej nagrody jest fakt, że Bogusław dwa tygodnie wcześniej, podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury" w Izabelinie, został nagrodzony w konkursie na Fotografa Roku ZPFP 2019 za podobne zdjęcie.
Oba zdjęcia przedstawiają tą samą scenę. Jednak zdjęcie nagrodzone w Izabelinie zostało wykonane pod światło, natomiast zdjęcie wyróżnione w Toruniu fotograf wykonał mając słońce za plecami. W dodatku sieć pajęcza raz jest tłem sceny, a w drugim przypadku ważki znajdują się za siecią.
W ten sposób powstały dwie fotografie istotnie różniące się tonacją, kontrastem, nasyceniem barw, nastrojem. To ciekawy przykład jak pomysłowość i konsekwencja autora, który próbuje wykorzystać różne punkty widzenia, przynosi wyborny artystyczny efekt.
Nic dziwnego, że w obu przypadkach, prace te zostały dostrzeżone i wyróżnione przez Jury.
parent menu item not found: "130"