Ptaki trzech żywiołów

Serdecznie zapraszamy na interesującą wystawę Anny Świderskiej "Ptaki trzech żywiołów".
Ania od dawna zafascynowana jest światem ptaków. Na wystawie, która jest jej pierwszą wystawą autorską, prezentuje wycinek z szerokiej gamy gatunków bytujących na wybrzeżach mórz północnej Europy. Prezentowane prace powstały w latach 2011-2020 nad morzami Bałtyckim, Północnym, Irlandzkim i nad Oceanem Atlantyckim.

Autorka z wielką wrażliwością pisze w komentarzu do swojej wystawy: „Życie pomiędzy trzema żywiołami - ziemią, wodą i powietrzem - daje ptakom wielką szansę na przetrwanie i sukces biologiczny. Niesie też ze sobą wiele zagrożeń i niebezpieczeństw. Te delikatne, zwiewne istoty, kryją w sobie ogromną odporność i moc. Są uosobieniem piękna siły i wolności. Wiele z nich staje się jednak bezradnymi, wobec zmian zachodzących w środowisku, a spowodowanych działaniami człowieka. Bez wątpienia warto zwrócić na nie uwagę i choć przez chwilę im się przyjrzeć”.

Na uwagę zasługuje fakt, że oprócz doskonałych zdjęć, Anna przygotowała fachowe opisy charakteryzujące każdy z przedstawionych na fotografiach gatunków ptaków. Wystawa jest więc nie tylko ucztą dla oczu, ale ma też ogromny walor edukacyjny. Co nie jest bez znaczenia, zwarzywszy na miejsce, w którym jest prezentowana.

Wystawę można oglądać w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 ul. Olimpijska 9 w Łodzi w godzinach 8.00-19.30 w dni powszednie. Zdjęcia są też dostępne w naszej internetowej galerii.
parent menu item not found: "130"