Wizje Natury

W 2019 ukazał się wspaniały album fotograficzny członków ZPFP zatytułowany "Wizje Natury". Zespół redakcyjny, pod przewodnictwem Jerzego Grzesiaka tak rekomenduje to wydawnictwo:
"Długie godziny, czasem dni, spędzone w zamaskowanych w czatowniach. Przypływ adrenaliny, kiedy przed obiektywem wreszcie pojawia się zwierzę, na które czekaliśmy. Dzwoniąca w uszach cisza samotnych wędrówek po dzikich zakątkach Polski. Wytrwałe oczekiwanie wśród wiosennych dywanów kwiatów, na odpowiedni układ miękkiego światła. Poszukiwania naturalnych faktur malarskich układów plam. Fotografia przyrodnicza jest bardzo różnorodna tak samo jak świat natury."
"Zebrane w albumie Fotografie przedstawiają polską przyrodę i zostały wykonane przez fotografów zrzeszonych w Związku Polskich Fotografów Przyrody, największej tego typu organizacji w kraju. Mimo wielości podejść do fotografii przyrodniczej spaja nas wspólnota wartości. Wierzymy, że odbiorcy tych zdjęć również do tej wspólnoty należą. Łączy nas wyczucie estetyczne i wrażliwość na piękno przyrody a także szacunek do świata. Zapraszamy do odkrywania naszych wizji natury"
Spośród ponad 190 prac 140 fotografów nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego Okręgu. W albumie możmy podziwiać zdjęcia naszych koleżanek i kolegów: Joanny Antosik-Żołądek, Adriany Bogdanowskiej, Macieja Cichosza, Jerzego Grzesiaka, Krzysztofa Kuhna, Michała Ludwiczaka, Adama Mańki, Andrzeja Miśkiewicza, Marcina Nawrockiego, Ryszarda Sąsiadka, Sebastiana Sołtyszewskiego, Renaty Stadnik, Marka Sykuły, Małgorzaty Szafrańskiej-Kuhn, Darii Troczyńskiej i Marka Wyszomirskiego.
 
parent menu item not found: "130"