HeaderSearchForm

Wizje Natury 2020 – Nasi Koledzy poprowadzą warsztaty on-line

Podczas listopadowego festiwalu „Wizje Natury” nasi Koledzy Tomasz Bałdyga i Marek Klewiado poprowadzą warsztaty on-line. Na spotkaniu z serca Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej podzielą się swoimi doświadczeniami z fotografowania jeleni, nie tylko w okresie rykowiska. Opowiedzą o ich zwyczajach w okresie najpiękniejszego misterium przyrody, za jakie uważa się rykowisko. Zdradzą jak rozpoznają wiatr i planują „taktykę” bezkrwawych łowów, jak się maskują, jakim sprzętem fotografują oraz czy fotografowanie w czasie rykowiska może być niebezpieczne. Zapraszamy!
Tomasz Bałdyga – przyrodnik, który zamienił lornetkę na aparat fotograficzny, a jego zamiłowanie do ptaków przerodziło się w pasję fotograficzną. Wraz z rodziną wyprowadził się z miasta i zamieszkał w Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. W swojej fotografii stara się pokazywać piękno lasu o różnych porach dnia i roku, niepowtarzalny urok i nastrój, jaki tworzą światło poranka, mgły i dojrzałe drzewostany, które choć w niewielkim stopniu przypominają naturalny las. Jelenie często są głównym motywem lub dopełnieniem tych leśnych pejzaży. Poświęcona jeleniom diaporama zdobyła Grand Prix oraz nagrodę publiczności na festiwalu fotografii przyrodniczej Wizje Natury w 2016 roku.
Marek Klewiado - całe życie związany z Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Od wielu lat jego pasją jest fotografia przyrodnicza. Większość uwagi poświęca zwierzętom, a szczególne miejsce w jego hierarchii zajmuje król puszczy – jeleń. Doskonale zna zwyczaje jeleni, ich ścieżki i ostoje. Potrafi je odnajdywać, podchodzić i fotografować. To jelenie są głównym celem jego fotograficznych wypraw, których zwieńczeniem są klimatyczne zdjęcia tych pięknych zwierząt w puszczańskich krajobrazach. Wiele z jego prac zostało docenionych w konkursach, których niejednokrotnie był laureatem.
parent menu item not found: "130"