HeaderSearchForm

Warsztaty Bridgestone 29.05 / 11.06 2017

 
 
29.05.2017
„Fotografia to smakowanie życia w 1/100 sekundy” (Marc Riboud)
Brzmi nierealnie?...A jednak niewątpliwie jest to prawdą. Dotyczy to także fotografii przyrodniczej, w której smakowanie życia odbywa się w bliskim kontakcie z naturą. To niezapomniane spotkania z bogactwem flory i fauny, to obcowanie ze światłem, które w magiczny sposób zmienia otaczający nas świat, to w końcu łapanie ulotnych chwil i nadawanie im nieśmiertelności pod postacią zdjęć.
W minioną niedzielę foto-przyrodniczego życia posmakowali uczestnicy Warsztatów Fotograficznych Dla Dzieci Pracowników BRIDGESTONE. Podczas warsztatów Dzieci poznały nie tylko podstawy fotografii przyrodniczej, ale także i etykę tejże fotografii.
Niebezpieczeństwa czyhające na fotografa w terenie, niezbędny sprzęt, wybór tematu, poznawanie gatunku, perspektywa w fotografowaniu ptaków, reguła trójpodziału, wybór tła, maskowanie w terenie, fotografowanie w ogrodzie i z tratwy, światło oraz pory roku w fotografii przyrodniczej, pejzaż inaczej, to tylko niektóre z poruszonych zagadnień. Warsztaty umiliły odgłosy żaby moczarowej, rzekotki, kumaka nizinnego, żurawia oraz skowronka. Co więcej, Dzieci z Kórnickiego Ośrodka Kultury podzieliły się swoim dorobkiem fotograficznym.
Ale to nie koniec. :) Mini- plener w kórnickim arboretum umożliwił zgłębianie tajników fotografii przyrodniczej. Miłośnicy kwiatów, otoczeni zapachem azalii i różaneczników, nie tylko odkrywali głębię ostrości, ale także i doskonalili kadrowanie. Natomiast okolice wsi Zwola przyciągnęły wielbicieli lasu. Młodzi foto-przyrodnicy z ogromnym zacięciem uwieczniali niesamowite leśne barwy, kształty oraz malownicze detale. Warsztaty wieńczyło ognisko z kiełbaskami, będące okazją do dyskusji na temat wykonanych przez Dzieci zdjęć.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, że zaszczycili nas swoją obecnością. Było nam bardzo miło Was gościć. Do zobaczenia w terenie! :)
Pozwólcie, że resztę dopowie krótka foto-relacja. :)
 
 
 
 
11.06.2017
 
Kolejna „warsztatowa” niedziela za nami…Ponownie mieliśmy przyjemność gościć młodych Miłośników fotografii przyrodniczej. :)
„Zrobiłem malutką pokrzywę!”, „Znalazłem mrówki z mszycami, a wie pani, że one produkują słodkie mleczko?”, „Udało się, uzyskałem małą głębię ostrości!”, „Chyba ugryzł mnie kleszcz!”, „Chce pani zobaczyć kwiatowego pająka?”, „Sfotografowałem ślimaka na kwiatku, ale bez tego białego!”, „O, i znowu narnik!” :) … Te i mnóstwo innych radosnych dziecięcych okrzyków dało się słyszeć podczas mini-pleneru w ramach Warsztatów Fotograficznych Dla Dzieci Pracowników BRIDGESTONE.
Po raz kolejny kórnickie arboretum otworzyło dla nas swoje podwoje. Dzieci z ogromną pasją oddały się fotografowaniu „od ogółu do szczegółu”. Na zdjęciach zagościły, między innymi, kompozycje złożone z drzew, stokrotki, śnieguliczki białe, bukowa kora, bluszcz oraz mrówki. Podczas gdy w słonecznych alejach słychać było dźwięk migawek, wielbiciele lasu eksplorowali okolice Łękna (woj. wielkopolskie). Przy wtórze szemrającego strumyka, powodzeniem cieszyły się nie tylko malownicze leśne detale, ale przede wszystkim stokrotki. :)
Plener oczywiście poprzedziły prezentacje na temat etyki i podstaw fotografii przyrodniczej. Uczestnicy posmakowali nie tylko makro-świata i fotografii krajobrazowej, ale także zajrzeli do ptasiej krainy.
Tradycyjnie, warsztaty wieńczyło ognisko z kiełbaskami, będące okazją do integracji z młodymi Adeptami fotografii przyrodniczej.
Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, że zaszczycili nas swoją obecnością! Żywimy głęboką nadzieję, iż nie było to nasze ostatnie spotkanie. :)
Dziękujemy także naszym Koleżankom i Kolegom oraz Ludziom dobrej woli za pomoc i wsparcie. Bez Was nie dalibyśmy rady!
Na koniec, przeżyjmy to jeszcze raz dzięki krótkiej foto-relacji. :)
 
parent menu item not found: "130"