HeaderSearchForm

Jerzy Dolata

Fotograf z zamiłowania. Robi zdjęcia od dziecka, ale sam twierdzi, że to nie tak długo, bo wciąż cieszy się nimi jak dziecko. Najbardziej lubi fotografować krajobraz. Uważa, że daje mu on duże możliwości interpretacji i kreowania obrazu. Na jego zdjęciach zawsze pierwszeństwo przed dokumentacją ma nastrój, światło i klimat. Równie bardzo lubi ciężkie, mroczne klimaty jak i radosny czas budzącego się dnia. Pasjonuje go też fotografia makro, która według niego idealnie potrafi zamknąć kosmos w kilku milimetrach przestrzeni.
Od sześciu lat jest prezesem Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i kilka zbiorowych. Z głową pełną pomysłów i gotowych scenariuszy na realizację przyszłych planów, zarówno fotograficznych, jak i festiwalowych, od czterech lat współtworzy Poznańskie Dni Fotografii (PDF), podczas których nie tylko Poznaniacy mogą obejrzeć ciekawe pokazy zdjęć i wysłuchać autorskich prezentacji, a także wziąć udział w konkursach fotograficznych.
W 2008 roku został uznany za najlepszego fotografa ZPFP (Fotograf Roku 2008 ZPFP). Zdjęcie płonących w świetle zachodzącego słońca lodowych kulek zrobiło wrażenie nie tylko na jury ówczesnego Międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego „Wizje Natury" w Izabelinie. Do tej pory gra koloru, światła i faktury jest znakiem rozpoznawczym jego fotografii.
Ostatni większy projekt który realizował został uwieńczony pokazem „Nocne rozmowy". Zdobyły one Grand Prix na festiwalach „Wizje Natury" i „Sztuka natury". Jego wystąpienie będzie traktowało w większości o fotografii nocnej. Odkryje sekrety swojej fotografii, opowie nie tylko o technicznych problemach podczas wykonywania zdjęć w nocy.
 
parent menu item not found: "130"