HeaderSearchForm

 

Krzysztof Onikijuk

Krzysztof Onikijuk – człowiek Puszczy z krwi i kości. Rodowity Podlasianin pełen dumy ze swego pochodzenia. Laureat wielu konkursów i autor licznych wystaw. Od najmłodszych lat związany całym sercem z jedyną, pierwotną puszczą środkowej Europy.To właśnie Puszcza Białowieska jest dla niego źródłem inspiracji i ostoją spokoju w pędzącym dzisiaj świecie. Nie marzy o egzotycznych wojażach, bo ma tutaj wszystko czego potrzebuje. Puszcza za tą lojalność, hojnie mu darzy. Drzemie w nim dziecięca fascynacja, za każdym razem kiedy wędruje po leśnych bezdrożach, odkrywając puszczę na nowo każdego dnia. Zdaje się chłonąć otoczenie każdym zmysłem, czytając z niej sygnały jak z otwartej księgi. Nie ma dla niego tematów błahych. Podziwia Puszczę jako całość. Od najmniejszego grzybka, na powalonym pniu, do największego lądowego ssaka Europy-żubra. To właśnie ten ostatni stał się głównym tematem jego fotograficznej pasji.

Czytaj więcej...

Maciej Fiszer

(1976), artysta fotografik, skupiony na fotografii pejzażu i przyrody, zarówno dzikiej, jak i modyfikowanej ludzką ręką (fotografia współczesnego rolnictwa). Od niemal 20 lat uprawia czystą fotografię analogową, pracując na diapozytywach bez stosowania filtrów, wtórnego kadrowania czy jakiejkolwiek ingerencji w już powstały obraz. Fotografując przyrodę, wielokrotnie wraca w to samo miejsce, czekając na właściwą chwilę. Każdemu ze swoich dużych projektów fotograficznych poświęca kilka lat pracy, każdy z nich wieńczy publikacja autorskiego albumu: Od świtu do zmierzchu (2003), Warta (2006), Metamorphosis (2009), Requiem (2013).
Fiszer jest również autorem dwóch tomów monografii rolniczej Alimentorum Cultor Optimus (2004 i 2007), przyrodniczych portfolio 20+1 (2007) i 33 (2010), wielokrotnie nagradzanych autorskich kalendarzy: Wielkopolskiego Kalendarza Rolniczego (edycje 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013), Warta (2006), Piękno niedostrzegane (2007), Metamorphosis (2010), Trzy stany skupienia (2011), komplet kalendarzy Requiem (2013), Mgnienie (2014), Poza Czasem (2014), oraz współautorem albumu Sztuka Łączenia Przestrzeni (2013), prezentującego dorobek pracowni architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Jego fotografie publikował „Pozytyw", „Magazyn Rzeczpospolitej", polska edycja „National Geographic", „Wiedza i Życie", „Voyage", „Twój Styl".
Artysta prezentował swoje prace zarówno na wystawach indywidualnych w Poznaniu: w Galerii „pf" – Syberia. Śnieżne wrota (2002), Od świtu do zmierzchu (2003) i w galerii Starego Browaru – Warta (2006), W okamgnieniu. Obrazy z Wielkopolskiej wsi w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno Spożywczego w Szreniawie (ekspozycja stała od 2012 roku), a także na wielu wystawach w całej Polsce, m.in. na wielkiej objazdowej wystawie „National Geographic" Ostatnie takie miejsca na Ziemi.
Wiele jego prac znajduje się w prywatnych kolekcjach.
Maciej Fiszer jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Czytaj więcej...

Katarzyna Gubrynowicz

Fotograf i grafik (po warszawskiej Akademii sztuk Pięknych). Prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody. Zafascynowana dziką przyrodą. Każdą wolną chwilę spędza na poszukiwaniach ciekawych kadrów, światła, motywu z dala od miast i cywilizacji zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Oprócz fotografii przyrody zajmuje się grafiką oraz szlachetną fotografią (guma dwuchromianowa).
Laureatka konkursów zarówno graficznych jak i fotograficznych, uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"