HeaderSearchForm

 

Krystian Torz

Urodziłem się w 1955 roku w Poznaniu. W wieku szkolnym wolne chwile spędzałem wraz z kumplem na Łęgach Dębińskich uganiając się za żabami, zaskrońcami i robalami. W latach 80-dziesiątych po obejrzeniu filmu o Włodzimierzu Puchalskim połączyłem pasję fotografowania z przyrodą. Zakupiłem kilkanaście albumów Puchalskiego, które pomogły mi w stawianiu pierwszych kroków. W roku 2005 przestawiłem się na fotografię cyfrową. Stworzyło to nowe dużo większe możliwości uwieczniania tajemnic przyrody. W roku 2010 został członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Wielkopolskiego. Wspólne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem pozwoliło mi rozwinąć skrzydła by latać nad mglistymi łąkami, bagnami, zanurzać się w otchłań lasów i utrwalać to w kadrze. Fotografia przyrody polskiej daje mi odskocznie od codzennej pracy zawodowej i pozwala ładować baterie. Uważam, że prezentacje dobrej fotografii przyrodniczej przyczynią się do większego poszanowania i ochrony naszej przyrody.

Czytaj więcej...

Lech Jędras

Mam 34 lata. Odkąd pamiętam przyroda zawsze była moją pasją, na obserwacji ptaków lornetką potrafiłem spędzać całe dnie. Kilkanaście lat temu postanowiłem zamienić lornetkę na aparat fotograficzny i od tego czasu fotografia przyrody pochłonęła mnie bez reszty. Najchętniej fotografuje krajobrazy, szczególnie las, oraz florę. Początkowo fotografowałem na negatywach, później na slajdach a obecnie używam lustrzanki cyfrowej. Od 2004 roku należę do Związku Polskich Fotografów Przyrody. W roku 2014 zdobyłem tytuł Fotografa Roku Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody a także zająłem pierwsze miejsce w kategorii „Rośliny i Grzyby” w konkursie organizowanym przez International Federation of Wildlife and Nature Photography.

Czytaj więcej...

Paweł Jakubek

 Zawsze lubiłem podglądać przyrodę lecz nigdy tego nie dokumentowałem, aż do roku 2008.Od samego początku szczególnie zachwyciła mnie makrofotografia. Poprzez zbliżenia owadów mam okazję poznać ich budowę i kolory, odkrywać owady których jeszcze nigdy nie widziałam. Fotografia stała się moją pasją, sposobem na wyciszenie i oderwaniem się od dnia codziennego. W 2010 roku zostałem przyjęty do Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski.W związku poznałem ciekawych ludzi,dzięki którym w znacznym stopniu polepszyłem swój warsztat i styl.

Czytaj więcej...

Antoni Rut

Antoni Rut przekazuje nam prawdę  o otaczającym nas świecie i prawdę o sobie, odbitą i zwielokrotnioną w wielu obrazach. Przy tym imponuje szerokim spektrum tematyczno-malarskim, niepowtarzalnością poetyckiego widzenia i siłą artystycznego wyrazu. W jednolitych, kunsztownie rozbudowanych i utrzymanych konsekwentnie do końca obrazach, zadziwia prostota i śmiałość zarazem w ukazywaniu poetyckich krajobrazów. Dzięki sile wyobraźni, poetyckiej maestrii jawią się nam przed oczyma zadziwiające tajemnicze linie, meandry, kolorowe pasy, układające się w słowa, zwrotki, liryczny język, w malarski utwór, w wiersz. Te fotografie kontaktują z nami. Przez to istnieje duchowa łączność między autorem, a jego odbiorcami. Fotografia Antoniego Ruta poza metaforą, ścisłością, operuje jeszcze barwnym obrazem i ma wszechstronniejsze możliwości dotarcia do człowieka poprzez emocje, poczucie piękna, aluzje. (Leszek Lesiczka krytyk sztuki)

Elizeusz Cieślik

Elizeusz Cieślik rocznik 1931, wierny swoim przyjaciołom Dębom Rogalińskim. Od brzasku do zmroku przeczesuje łąki, pola i łęgi Parku Krajobrazowego. Wyszukuje swoimi obiektywami niezwykłe kształty i barwy na tym chronionym terenie. Fascynacja naturą, jej tajemniczość i potęga sprawiły, że stanął pośrodku ciszy, wiatru i promieni w otoczeniu dostojnych, potężnych starców. Zauroczony harmonią i wiecznym porządkiem przyrody, swoimi obrazami zanurza nas w ulotnym pięknie, jak ze snu. Nagle promień wodę przeszywa, mgła tajemniczo otula, a linia horyzontu zanika, słychać te dźwięki, można je jakby dotknąć. Ukoronowaniem obserwacji i 15-letniej pracy jest album fotograficzny pt. „Rogaliński Park Krajobrazowy”. Autor uroki tego malowniczego terenu prezentuje na wielu wystawach w kraju i poza granicami. Reprezentuje Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców

Czytaj więcej...

Jerzy Łapiński

Urodziłem się w 1954 roku w Warszawie. Fotografią zajmuję się od szkoły średniej. W 1979 ukończyłem Instytut Poligrafii Politechniki Warszawskiej. Od 1979 jestem członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2002 roku jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od 1979 do 1982 roku uczyłem fotografii na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1977 roku prezentowałem swoje prace na 22 wystawach indywidualnych w Polsce i Niemczech oraz brałem udział w 12 wystawach zbiorowych w Polsce, Czechosłowacji i Niemczech. Prowadzę wykłady z fotografi w Łódzkiej Szkole Filmowej i na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Fotografie moje znajdują się w licznych zbiorach i kolekcjach prywatnych w Polsce, Czechosłowacji, Niemczech, Szwecji i USA. Specjalizuję się w fotografii czarno-białej. Oprócz czynnego uprawiania fotografii zajmuje się szkolnictwem fotograficznym i robieniem powiekszeń kolekcjonerskich dla innych fotografów. Jestem rzeczoznawcą i biegłym sądowym w zakresie fotografii.
Na fotografowanie polskiego krajobrazu dwukrotnie otrzymałem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Tomasz Ogrodowczyk

Podczas spotkania, Tomek opowie o całym długotrwałym procesie wznawiania Zielonej serii Włodzimierza Puchalskiego, a więc o trzyletnich poszukiwaniach w Muzeum Niepołomickim wśród oryginalnych negatywów zdjęć do albumów. Czas ten jednak pozwolił zapoznać się z archiwum i odnaleźć niemal wszystkie oryginalne negatywy, które zeskanowano, a otrzymane w formie plików pozytywy poddano skrupulatnej, cyfrowej rekonstrukcji, usuwając z nich rysy, ślady po kurzu oraz ubytki w obrazie. W ten oto sposób ów długotrwały i mozolny proces pozwolił na zaprezentowanie zdjęć Mistrza w nowej, doskonałej jakości, co będzie można samemu ocenić oglądając nowowydane książki oraz wystawy w Muzeum Podróżników.

Czytaj więcej...

Krzysztof Miara

Krzysztof Miara. Rocznik 1966. Absolwent Wielkopolskiej Szkoły Fotografii. Zawodowo zajmuje się doradztwem finansowym. Obecnie także współwłaściciel Poznańskiego Centrum Nurkowego Coco Dive.
Jego przygoda z nurkowaniem zaczęła się 9 lat temu w Egipcie. Będąc pod wrażeniem piękna i kolorytu morskich stworzeń, oraz świadomości degradacji morskich ekosystemów, postanowił uwieczniać je na zdjęciach oraz filmach.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"