HeaderSearchForm

Krzysztof Miara

Krzysztof Miara. Rocznik 1966. Absolwent Wielkopolskiej Szkoły Fotografii. Zawodowo zajmuje się doradztwem finansowym. Obecnie także współwłaściciel Poznańskiego Centrum Nurkowego Coco Dive.
Jego przygoda z nurkowaniem zaczęła się 9 lat temu w Egipcie. Będąc pod wrażeniem piękna i kolorytu morskich stworzeń, oraz świadomości degradacji morskich ekosystemów, postanowił uwieczniać je na zdjęciach oraz filmach.

„ Nurkując zanurzam się w całkiem inny świat, wyciszam się, gdzie tak de facto jestem gościem, gdzie panują inne warunki, inne prawa. Nurkowanie dla mnie, to wielka przygoda, niesamowita frajda. Nigdy nie wiem jakie stworzenia spotkam pod wodą, czy dopisze mi szczęście, czy uda się zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach coś wyjątkowego, jakiś rzadki, morski okaz. Szczególnie lubię nurkowania nocne, gdy mrok rozświetla tylko światło latarki, gdy nie wiem, co się wyłoni z tego mroku. To pobudza moją wyobraźnię, po plecach przechodzi mi dreszcz emocji, podwyższa się poziom adrenaliny, oczywiście tej pozytywnej. Nocą wychodzą na żer stworzenia, których nie spotkamy w dzień, które często trudno jest dostrzec z powodu ich naturalnej zdolności do upodobniania się do otoczenia. Poznając podwodny świat jestem pełen podziwu dla złożoności morskiego ekosystemu, w którym wiele stworzeń jest współzależnych od drugich, gdzie panuje cisza, harmonia i ład. Poprzez moje zdjęcia chcę pokazać piękno podwodnego świata, chcę pobudzać ludzi to tego, aby poprzez swoje działania chronili morskie ekosystemy, aby następne pokolenia mogły również podziwiać to morskie dziedzictwo dane nam przez Stwórcę.”

parent menu item not found: "130"