HeaderSearchForm

 

Małgorzata Książkiewicz

Mam szczęście mieszkać od urodzenia (1963 roku) w Sopocie, mieście, w którym potrzeba ok. 20 minut na przejście z plaży na wzgórza morenowe porośnięte buczyną. To szczególnie piękne – można napisać unikatowe położenie, łączy harmonijnie dwa światy przenikające się nawzajem – starą, bogatą architekturę (od klasycyzmu do secesji) z przyrodą.
Dorastałam obserwując z tatą przez kuchenne okno ptaki przy karmniku, spacerując z mamą po plaży i lesie i raz na jakiś czas podejmując kolejne próby wymuszenia na rodzicach przygarnięcia psa lub kota.

Wakacje spędzałam w Kamionie nad Rawką niedaleko Skierniewic. Babcia zabierała mnie na spacery i uczyła zbierać grzyby i zioła. To co najbardziej zapadło mi w pamięć to sady, pola, lasy, zapach wody ze studni, smak świeżego mleka i rzeka. Pokochałam wieś.

Z obu tych miejsc nosiłam w pamięci obrazy, które właściwie można by nazwać bardziej nastrojami.

Czytaj więcej...

Adriana Bogdanowska

Poznanianka.

Kocha fotografować przyrodę i widzi ją niebanalnie. Nie interesuje jej dokumentalne postrzeganie świata, choć często robi takie zdjęcia z racji wykonywanej profesji. Jej świat, zaklęty w kadrze zdjęcia, jest kompozycją subtelną, nieoczywistą, niezwyczajną, wizją podaną z artystycznym wdziękiem. Czasem główną rolę odgrywa w niej świadomie zastosowana nieostrość, rozlana na dziesiątki barwnych plam. To sprawia, że obcowanie z jej twórczością jest wyjątkowe i rozpoznawalne. Kiedy tylko może, ucieka ze swego betonowego świata w dziką przyrodę pełną przygód i niespodzianek, do swojej przystani w lasach pełnych błękitnych jezior i świetlistych polan, do ukrytych wśród bagien uroczysk, do górskich, surowych turni i do nadmorskich, bezkresnych przestrzeni wypełnionych ciszą szumu budzącego się o świcie morza. Tam odnajduje równowagę życia – siebie i radość tworzenia.

Czytaj więcej...

Ryszard Sąsiadek

 Ryszard RySa Sąsiadek - od 1995 członek ZPFP a także współzałożyciel Okręgu Łódzkiego ZPFP (w latach 1996-2007 prezes okręgu). Od roku 1998 należy do Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, a także do Stowarzyszenia na rzecz rozwoju fotografii humanistycznej "Foto Humanum" oraz Sekcji Ornitologicznej przy Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Ryszard Sąsiadek od wielu lat czynnie uczestniczy w działalności fotograficznej, jako: komisarz, organizator wielu plenerów fotograficznych i kilkudziesięciu wystaw fotograficznych oraz uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą, a przede wszystkim – 14. wystaw autorskich. Długa jest lista zdjęć Autora publikowanych w czasopismach, kalendarzach, książkach i albumach. Jego osiągnięcia, aktywność i społeczne zaangażowanie na rzecz fotografii znalazło uznanie w nadaniu Mu kilku znaczących nagród i tytułów. Jest wyróżniony m.in.: Dyplomem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego za twórczość artystyczną (2003), laureatem Złotej Ramki Galeryjki Olimpijki (2006) i tytułem "Fotohumanisty roku 2012", nadanym przez Stowarzyszenie "Foto-Humanum".

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"