HeaderSearchForm

Maciej Lelonkiewicz

"Być albo nie być; oto jest pytanie" (Hamlet W. Szekspir)
Oczywiście, że być! Co więcej, być w tych wszystkich miejscach, do których dotarł nasz Prelegent. Miłośnik podróży, wędkarstwa, a przede wszystkim fotografii. Niewątpliwie ta ostatnia dopuściła do głosu przyrodę i to ona od lat króluje w jego życiu. Z niczym niepohamowaną pasją przemierza bezdroża by obcować z pięknem dzikiej przyrody.
Fascynacja florą i fauną zrodziła się już za młodych lat kiedy to wraz z rodzicami zagłębiał się w przebogatą scenerię Puszczy Noteckiej. Również Pszczewski Park Krajobrazowy uchylił dla niego swoje podwoje, dzięki czemu mógł posmakować nie tylko krajobrazu morenowego i sandrowego, ale także odkryć ekscytujący świat ptaków, któremu to bardzo się poświęcił. Dostojny bielik, ostrygojad, perkozek, bączek, batalion, łęczak, pierwiosnek czy raniuszek to tylko niektóre z licznych pierzastych stworzeń na matrycy przez niego utrwalonych.
Jednak to pejzaż, a nie ptasi raj do cna go pochłonął. Magia porannych mgieł, nieziemski zapach poranka i wszechobecna cisza towarzysząca wschodzącemu słońcu sprawiają, że porzuca domowe pielesze i uwiecznia efemeryczne chwile tego świata, mając za towarzysza aparat fotograficzny. Bywa, że dołączy do niego sarna, stąpająca z gracją po polanie czy też dostojny jeleń. W poszukiwaniu tych urokliwych momentów eksploruje zarówno kraj rodzimy jak i Syberię, Gruzję, Malezję, Indonezję czy Norwegię.
Owoce jego doznań z naturą można między innymi podziwiać podczas corocznych wystaw organizowanych przez Okręg Wielkopolski Związku Polskich Fotografów Przyrody. W roku 2013 jego prace znalazły się na wernisażu "Oblicza ptaków", a rok 2015 przyniósł wystawę na V Strumieńskim Festiwalu Artystycznym. Co więcej, jego zestaw fotografii "Mały skrzydlaty wirtuoz" zdobył główną nagrodę w kategorii "Smaki życia (natura)" w konkursie fotograficznym SanDisk 2011 "Między zdjęciem a filmem". Mało tego, jego para bączków zajęła również pierwsze miejsce w kategorii "Natura" (EMPIK FOTO 2014), a zdjęcie pt. "Run Forrest Run" przyniosło mu zasłużone laury w konkursie Wielkopolska Press Photo 2015 (kategoria "Sport").
Zatem przyjmij proszę zaproszenie na spotkanie z Maciejem Lelonkiewiczem, który przeniesie Cię w przyrodnicze zakątki zarówno te bliskie jak i te dalekie. Zanim to jednak nastąpi, już teraz możesz zakosztować ulotnych chwil przez Macieja uchwyconych.
 
parent menu item not found: "130"