HeaderSearchForm

Krystian Tórz

„Spójrz, gdy na wschodzie światłość pełna łaski
Unosi głowę ozdobną płomieniem,
Oko hołd składa widząc jego blaski
I ów majestat święty czci wejrzeniem..." (Sonet 7 W. Szekspir)
Można rzec, że nasz Prelegent często towarzyszy wschodzącemu słońcu by zanurzać się w bezkresną otchłań przyrody i uwieczniać to, co ulotne, niedostrzegalne dla innych, zaskakujące i powalające swym pięknem.
Jego przygoda z florą i fauną narodziła się już za młodu kiedy to odkrył fascynujący świat makro. Z niepohamowaną pasją i niegasnącą energią zgłębiał tajniki natury, jak choćby na Łęgach Dębińskich, podglądając żaby i zaskrońce. Skryte, zapierające dech w piersiach obrazy na zawsze pozostały w jego głowie, by któregoś dnia zapoczątkować kolejną przygodę. Przygodę z fotografią. Dopełnieniem stał się film o Włodzimierzu Puchalskim. Z albumami tegoż przyrodnika stawiał swe pierwsze kroki na fotograficznym polu.
Dzięki swej pasji zarówno unosi się nad mglistymi łąkami jak i ociera o leśny świat. Wspólne dzielenie się z innymi fotografami przyrody zdobytym doświadczeniem i wiedzą pozwoliło mu na lepsze poznanie i uwiecznianie tajemnic nie tylko lisów, zajęcy czy motyli, ale również i chrząszczy. Rogaliński Park Krajobrazowy czy też Park Narodowy „Ujście Warty" jest miejscem, do którego ucieka, porzucając szarości dnia codziennego. Głęboko wierzy, że fotografia przyrodnicza przyczynia się do większego poszanowania i ochrony przyrody.
Długie godziny spędzone na eksploracji królestwa przyrody zaowocowały, między innymi, wystawą fotograficzną „Park Narodowy Ujście Warty". Jego prace stały się także częścią pokonkursowej wystawy „Na ścieżkach natury", podczas IX Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury Toruń 2016. Natomiast zdjęcie z zestawu „Rykowisko" zostało wyróżnione w jedenastej edycji konkursu Foto-Eko, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra". Prace naszego Prelegenta można również podziwiać w albumie „Rezerwaty Wielkopolski w fotografii – Krajkowo".
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Krystianem Tórzem, który zabierze nas do Doliny Cybiny. Mało tego, wraz z nim zanurkujemy w oceanie piasku oraz sprawdzimy co drzemie w kamieniach. To wszystko niebawem, a już teraz spójrz, proszę, co udało się Krystianowi uchwycić podczas obcowania z florą i fauną.
 
parent menu item not found: "130"