HeaderSearchForm

  • VIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Joanna Antosik

Joanna Antosik - rocznik 1983, urodzona w Nowym Dworze Mazowieckim. Absolwentka kierunku Architektura Krajobrazu na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie. Od roku 2012 Asia jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody w Okręgu Mazowieckim. Jest laureatką konkursu pokazów cyfrowych na Festiwalu Sztuka Natury Toruń 2010. Jej diaporamy zdobyły również Grand Prix konkursu pokazów cyfrowych na festiwalu Wizje Natury 2011. W roku 2012 Asia została również laureatką konkursu pokazów cyfrowych IFWP.

"Z przyrodą związana jestem od dziecka, z czasem pojawiło się również zainteresowanie fotografią, które dość szybko przerodziło się w wielka pasje, jaką jest fotografia przyrodnicza. Obecnie większość czasu spędzam w Warszawie, lecz gdy tylko nadarza się okazja uciekam z niej z ogromną przyjemnością. Najważniejszym dla mnie miejscem jest teren Puszczy Kampinoskiej, gdzie moja przygoda z fotografią się zaczęła i skąd pochodzi znaczna ilość moich zdjęć.
W fotografii interesuje mnie to co małe i niepozorne, na co nie zwracamy szczególnie uwagi podczas spacerów po lesie. Pod naszymi stopami jest cudowny mikroświat którego obserwacja jest dla mnie wielką inspiracją. Ponadto szukam ciekawego światła, form, inspirujących detali. Zawsze staram się poszukiwać czego nowego, bardzo lubię przyrodnicze impresje i abstrakcje. W fotografii bardzo ważny dla mnie jest kolor, który nierozłącznie związany jest z następującymi po sobie porami roku. Możemy obserwować jak dynamicznie zmienia się świat wokół nas niemalże z dnia na dzień.
Staram się dzięki dostępnym mi narzędziom namalować świat przyrody, w sposób jaki ja go widzę i czuję. Fotografia przyrodnicza to odskocznia od gwaru codzienności, możliwość przebywania sam na sam ze sobą w pięknych okolicznościach przygody…"

parent menu item not found: "130"